Selam arkadaşlar öncelikle bu forumda yeniyim.Hemen konuya gireyim ben okul düzeyinde belli bir seviyeye kadar ingilizce eğitimi almış biriyim.Kelime haznem geniş internette yabancı forumlarda sitelerde takılıyorum yazılan bir yazıyı çok rahat bir şekilde çevirmeye ihtiyaç duymadan anlayabiliyorum.Fakat son zamanlarda şunu fark ettim İngilizce olarak düşünüp cümle kuramıyorum kurduğum tüm cümleler hatalarla dolu gramerim çok zayıf.Ben de bu yaz sürecinde İngilizcemi geliştirmek istiyorum fakat nereden başlayacağımı bilmiyorum.İlk başta udemyden bir kurs almayı düşünüyorum siz hangi kursları önerirsiniz.İkinci olarak gramerde baya eksiğim olduğu için kendimi "beginner" olarak görerek kitaplar satın almak istiyorum ama kitaplar hakkında hiç bir bilgim yok.Gramer kitabı mı almalıyım yoksa "beginner elementary" olarak geçen kitapları mı almalıyım level olarak a1 a2 olarak geçen kitaplar var hiç bir şey bilmiyorum.Bana kitap önerebilir misiniz.Evde udemy den ders alarak defter tutarak ve bir kitaptan yardım almak istiyorum sizce hangi kaynakları kullanmalıyım ?