Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Malatya'da hangi koleji tercih etmeliyim?

Malatya'da hangi koleji tercih etmeliyim?

Arkadaşlar, Sizce Malatya'da hangi koleji tercih etmeliyim? Malatya'daki en iyi kolej ya da özel okul sizce hangisi? Ya da böyle iyi özel okullar var mı bildiğiniz? İki öğrencim var, biri ortaokul diğeri lise... Kolej arayışı içerisindeyiz.

2. Dilkolik Yabancı Dil Portalını Facebook'tan takip edin

Hocam tam bilmiyorum ama genellikle Malatya Final okulları hakkında çok iyi şeyler duyuyorum.

Alıntı selim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam tam bilmiyorum ama genellikle Malatya Final okulları hakkında çok iyi şeyler duyuyorum.
    Neler duydunuz hocam paylaşabilir misiniz?

Hocam genellikle özellikle lisede disiplin konusunda çok iyi olduğunu söylüyorlar. Özel okullarda bu tarz disiplin görmek gerçekten zor. Her ne kadar öğrencinin hoşuna gitmese de bu disiplin veliler oldukça memnun bu durumdan. Ayrıca eğitim kalitesinin çok iyi olduğunu duydum. Ancak tabi ki araştırın. Öğrencisini oraya gönderen tanıdığınız veliler varsa sorun derim yine de ben.

Hocam neden devlet okulu düşünmüyorsunuz ki? Bilmiyorum ama ben özel okullara karşıyım ya, sayıları çok fazla arttı. İş artık ticarete dönüştü. Hem devlet okullarının eğitiminin daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Devlet okullarında da eğitim iyi, ancak devlet okullarında hem çevre açısından hem de güvenlik açısından sıkıntılar olabiliyor. Tamamen o nedenle özel okul düşünüyorum. İyi bir özel okulda hem öğrencilerle daha fazla ilgileniliyor hem de eğitimi iyi olabiliyor. Ama özel okulun iyi olması şart. Bu konuyu da bu nedenle açtım. Fikirlerinizi almak için.

Hocam final okulları gerçekten çok iyi, kesinlikle oraya göndermenizi tavsiye ederim. Koçluk sistemi sayesinde öğrencilerle oldukça iyi ilgileniyorlar. Tabi bu öğretmenden öğretmene de değişir. Ama kaliteli bir okul. Eğitimi iyi, disiplin iyi, öğretmen kadrosu çok çok iyi.

Yeni açılan Finalin yeni Akedemik okul biçimi
    Final Akademi Anadolu lisesi,ortaokulu tamamen sınav hazırlık mantığıyla eğitim verdiği
    için kesinlikle tavsiye ederim.Ama Merkeze biraz uzak, Divalin Otelin,Havuzbaşı rest.arkasında olduğunu duymuştum.

Malatya'da bir çok kolej açıldı, bu kadar açılması iyi değil, gerçekten hangi kolejin en iyi kolej olduğunu anlamak için biraz araştırma yapmak gerekiyor. Ancak tercih edilecekse kurumsal bir okulun tercih edilmesi önemli. 5 bin 6 bine yazan kolejler var, bunlar öğretmenin hakkını bile veremiyordur ki bu kadar parayı o okula vereceğime devlet okuluna gönderirim daha iyi. Kolej seçerken öğrenci ile ne düzeyde ilgileniyorlar buna dikkat etmek gerekiyor. Aksi takdirde çocuk okula gider gelir sadece.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şuanda bu konuyu görüntüleyen 1 üye bulunmaktadır. (0 Kayıtlı Üye 1 Misafir)

Bu Konu için Etiketler