Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TOEFL'dan yüksek bir puan almak

TOEFL'dan yüksek bir puan almak

Merhabalar
    Şu an üniversite son sınıf öğrencisiyim, yaz tatilimi Amerika'da çalışarak geçirdim şimdi okul bittikten sonra yüksek lisans için tekrar dönmek istiyorum bu yüzden TOEFL'dan yüksek bir puan almam lazım önümde yaklaşık 1 sene var fakat benim grammarim çok zayıf TOEFL'a girebilecek seviyeye gelmem için bile çok yol almam lazım. Derslerim çok yoğun kursa gidecek vaktim yok kendim çalışacağım, nereden başlamamı önerirsiniz? Tahminimce önce TOEFL odaklı değil grammarımı yeterli seviyeye getirmek için uğraşmam lazım ama nasıl bir yol izlemeliyim ne yapmalıyım nerelerden çalışmalıyım hiçbir fikrim yok yardıma ihtiyacım var, yardımcı olursanız çok sevinirim.

2. Dilkolik Yabancı Dil Portalını Facebook'tan takip edin

İngilizce Öğretmeni
    Toefl sınavı İngilizcede dört beceriyi aynı anda ölçmeye çalışan bir akademik sınav. Bu sınavda direk olarak dilbilgisi ölçülmüyor. Kanımca work and travel ile bulundunuz yurt dışında, konuşma ve dinlemede pratik yapmak için iyi bir fırsat bulmuşsunuzdur öncelikle bunu köreltmeyin, yurt dışında edindiğiniz yabancı arkadaşlarınızla iletişimde kalın ama konuşarak ama yazarak. Şunu savunurum Toefl gibi sınavlarda seviyeniz eğer beklediğinizin altındaysa profesyonel destek alın, ama kendim yapabilirim derseniz iyi bir kaynak edinin içinde mutlaka ibt programı olan. Barron, Cambridge , Longman yayınları bu konuda iyi. Şöyle bir plan çıkaralım, bir seneniz var , 2 3 ay içinde advanced bir dilbilgisi desteği alın bu cümle yapısını görmede ve okuma sorularınızda işe yaracaktır ve aynı zamanda sözcük bilginizi geliştirmek için bilimsel makaleler okuyun. Dinleme yapmayı da eksik etmeyin, Dinleme yapmanız grammar çalışmanızı etkilemez. İnternette pek çok akademik dinleme kaynakları var hiç olmadı BBC CNN dinlerseniz. Bu temeli aldıktan sonra dili uygulamaya yönelik çalışmalar yapın ve bilgisayar üzerinde çalışmaya alıştırın kendinizi çünkü sınavınız bilgisayar üzerinden olacak. İyi bir ibt programı edinin bilgisayarınıza kurun ya da zamanınız olursa kursa gidin

Öncelikle önerileriniz için çok teşekkür ederim önerdiğiniz kaynakları araştırıp edineceğim destek konusunda haklısınız vakit ayırabilirsem destek almak çok daha mantıklı fakat diğer türlü de kendim bir yerlere getirebilirim diye umuyorum.

Amerika'da yukseklisans icin TOEFL her okulda şart koşulmuyor. Yukseklisansın bölümüne göre GMAT ve GRE sınavları var. Başvuracağın okul(lar) belliyse başvuru şartlarını inceleyebilirsin. TOEFL'i şart koşmuyor olabilir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şuanda bu konuyu görüntüleyen 1 üye bulunmaktadır. (0 Kayıtlı Üye 1 Misafir)