Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İstanbulda toefl kursu tavsıyelerınızı beklıyorum

İstanbulda toefl kursu tavsıyelerınızı beklıyorum

Toefl sınavına hazırlıklara baslıyacagım tavsıyelerınızı beklıyorum.

2. Dilkolik Yabancı Dil Portalını Facebook'tan takip edin

İstanbul da benim de toefl kursu tavsiyelerine ihtiyacım var.

Arkadaşlar Merhaba. ben de toelfa 10 nisan da girmiş biri olarak tecrübelerimi paylaşmak istedim.Öncelikle girecek olanlara eğer istanbuldalarsa Kadıköy Cambrigde Dil merkezini asla tavsiye etmiyorum.Sınıf resmen 35 40 kişilikti ve ful doluydu. Listening kısmında o kadar zorlandım ki çok daha yüksek alabilecekken 35 40 kişinin yanınızda speaking yaptığını hayal edin ne kadar zorlayıcı olabileceğini anlarsınız. Ben kursa gitmedim.2 ay boyunca kendim çalıştım.Şunu belirtmekte fayda var ingilizce uluslararası ilişkiler mezunuyum.Lisans eğitimim yüzde yüz ingilizceydi. Bu nedenle temelim sağlamdı.Sadece sınav taktiklerine bakmam gerekiyordu.Sınavın belirleyici kısmı listening. Reading haricinde her yerde listening var.O yüzden listeninginizi geliştirmeniz gerekiyor.Ben her gün yatmadan önce bbc dinledim 1 saat geri kalanında da toefl simulatorlerini çözdüm.Bir arkadaşımdan kaplan barron ve longman simulatorleri aldım.Longmane çok az baktım çünkü gerçekten çok kolay.Sakın ondan hazırlanmayın.Kaplan ve baroon aynı sevide.Lakin onların da soruları oldukça mantıksız.Sorular o kadar kolay çıkmıyor.Hatta daha da zorlaştırmışlar benim girdiğim sınavda hoca ne demek istemiştir? hoca burada neyi vurgulamıştır? öğrenci niye bunu demiştir? gibi sorular hiç yoktu ki bu sorular kek sorulardır listening de size 3 dogru getirecek sorulardır.Fakat yoklardı arkadaşlar resmen benim için yıkım oldu.Hep ayrıntı sormuşlardı.Hep not alma üzerine sorular vardı ve yine bol bol astronomi ve botanik vardı tabi ki.O yüzden mutlaka sınava ETS nin kendi kıtabından hazırlanın ki o bile kolay kaçabiliyor fakat soru kalıplarını istenen cevapları ancak ETS nin kendi kıtabından öğrenebilirsiniz.Bunu size ne kaplan ve barron ogretir.Reading çok zordu.Yaptığım hiç bir şeyden emin değildim ve bana 4 reading düştü.O kadar uzun ve zorlardı ki son parçaya 15 dk kalmıştı sadece ve buzullarla ilgili bilimsel bir makaleydi.Bol bol kelime ezberi yapmanız lazım.Ben toefla hazırlanırken kendi bildiğim kelimelerin üzerine 3200 kelime ekledim ve bu nedenle en yuksek puanı readingden aldım.Listeninge de inanılmaz faydası oldu.Speaking beklediğimden kolaydı.Soruları rahat anladım.Heyecan yapmadan tane tane konuşun.Duzgun argumanlar sunun.İlk sebebim şu ikinci sebebim bu gibi.Writing de açıkçası tamamen sizin hayal gucunuz on planda özellikle independen writing için.Diğerini zaten okuyorsunuz sonra dinliyorsunuz harmanlayıp yazıyorsunuz.Ama ikinci tamamen sizin ortaya koydugunuz argumanlardan oluşacak.Kesinlikle adamlar gramere bakıyor konuyla ilgili bişeyler karalayım geçeyim diye düşünmeyin.Çünkü grammer ve yazım hatasından çok yazdıgınızın içeriğine ve anlatmak istediğiniz şeyi nasıl aktardığınıza bakıyorlar.

Özetle oldukça zor bir sınav.Hazırlanmak şart lakin kurslara para harcamayın kendiniz zaman yaratın.Ebayden ets nin kitabını siperiş edebilirsiniz.Sınavdan çıktıktan sonra kötü gelecek en fazla 80 alırım diyordum.Lakin beklediğinizden yüksek geliyor genelde.97 almışım.Reading 28, Listening 22, Speaking 24,Writing de 23.Ben Boğaziçine yüksek için başvuracağımdan girdim.79 istiyorlardı bayağı üstünde almışım.22 writing sınırını da geçmişim.Darısı sizlerin de başına.Sorularınız olursa cevaplarım.

Öncelikle merhabalar,

TOEFL gibi bir sınav elbette oldukça zorlayıcı ve özel olarak hazırlanmanız gereken bir sınav türü. Sınavda İngilizceye ilişkin her türlü beceriniz ölçülüyor bu yüzden her birine ayrı ve ciddi bir şekilde çalışmanız gerekiyor. Ben de bu sınava daha önce girmiş biri olarak bir kursa gidilmenin mantıklı olduğunu düşünüyorum. Ancak bu tip sınavlarda fayda sağlayacak kurslar, çok kişi ile ders görülen klasik tipte kurslar olmamalı. Fatih dil okulu bu kurslardan bir tanesi.

Birebir ders ve kişiye özel sınav çalışma programı sunulan bu kursla TOEFL ve IELTS gibi özel çalışma gereken sınavlara başarı ile hazırlanılabiliyor. Özellikle sınavın listening ve speaking bölümleri için bu birebir çalışmaların faydaları doğrudan görülebilir.

Bunun dışında ise her türden sınava hazırlanmada olduğu gibi TOEFL'e hazırlanırken de bunu ciddiye almakta fayda var. Bu sınav kesinlikle öylesine girilebilecek bir sınav değil. Özellikle yüksek ücreti düşünüldüğünde. Sağlam ve bu sınava özel bir çalışma yapmadan TOEFL'a girmek çok mantıklı bir tercih olmasa gerek.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şuanda bu konuyu görüntüleyen 1 üye bulunmaktadır. (0 Kayıtlı Üye 1 Misafir)