Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: nasıl yeminli tercüman olunur

nasıl yeminli tercüman olunur

yeminli tercüman olmak için ne yapmak gerekiyor?

Daha önceden noterden olunduğunu biliyordum. Ancak nasıl işlediği hakkında fazla bir bilgiye sahip değildim, ben daha çok noterden yeminli tercüman oluyorsun ve istediğin büroya başvuru yapıyorsun sanıyordum. Geçen notere başka bir iş için gittiğimde bu konuyu dilkolik forumdan hatırladığım için bir sorayım dedim. Oradaki memur hangi dilleri bildiğini kanıtlayan belgenle gelirsen sana o dilleri bildiğine dair yemin zaptı imzalatıyoruz ve yeminli tercüman oluyorsun dedi. Buna ek olarak sadece kendi noterlerinin yeminli tercümanı olduğunu ve diğer noterlerin de olmak istersen oralarda da aynı işlemi tekrar yapmam gerektiğini söyledi. Ama bir çok yeminli tercüman olduğunu ve çeviri işi olduğunda belki sana hiç sıra gelmez belki de sıra gelmesi için çok uzun zaman geçmesi gerekir dedi. Benim öğrenebildiklerim bu kadar.

Yeminli tercüman olmak için notere gidiyorsun, ama bürolarda nasıl çalışıyorsun, her büro ile çalışabiliyor musun bunu hala tam olarak bilmiyorum. Bir tercümanlık bürosuna uğrayıp bir ara sormayı düşünüyorum.

Asalam o alikom
    This is very good.
    Thank you so much.

dimenhydrinate

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şuanda bu konuyu görüntüleyen 1 üye bulunmaktadır. (0 Kayıtlı Üye 1 Misafir)