Dilkolik - Yabancı Dil Portalı - Yabancı Dil Forumu -
$ DOLAR → Alış: 3,82 / Satış: 3,84
€ EURO → Alış: 4,51 / Satış: 4,53

Skrill ödemeleri nasıldır? Skrill nasıl bir şirkettir?

Skrill ödemeleri nasıldır? Skrill nasıl bir şirkettir?
  • 31.07.2017
  • 461 kez okundu

Skrill Nedir? Skrill Nasıl Bir Şirkettir? Skrill Ödemeleri Nasıldır?

Skrill Nedir?

Skrill, Paypal benzeri bir para transfer şirketidir. Paypal’ın kapanmasının ardından pek çok insan Skrill kullanmaya başladı. Çevirmenler de bu sistemi çok fazla kullandıkları için, Dilkolik olarak Skrill sistemini detaylı anlatan bir yazı hazırlamaya karar verdik. İnternet’ten araştırdığımız ve bulduğumuz sonuçlara göre, Skrill de Paypal gibi Türkiye’den kişilerin kendi arasında ki para transferlerine kapalı, ancak yurtdışından Türkiye’ya yapılan para transferlerine açık. Bir çok şeyi bizzat test ettik, ama Türkiye’de ki kişiler arasında para transferini test edemedik. Bu sadece İnternet’ten edindiğimiz bir bilgi.

Skrill Ödemeleri Nasıldır?

İnternet’ten araştırma yaptığınızda Skrill hakkında bir çok olumsuz görüş ve yazı olduğunu farkedeceksiniz. Skrill şirketinin kendisi de bu yazıları görmüş olacak ki, sistemlerinde düzeltme yapmış. Skrill’in en olumsuz yanı kur dönüştürme işlemi. Bu sıkıntı hala devam ediyor. Peki kur dönüştürme işleminde nasıl bir sıkıntı var? Kur dönüştürme işleminde müthiş bir hile var ve resmen paranız gasp ediliyor.

Testimizde Avustralya’dan Avustralya Doları olarak para transferi gerçekleştirmeye çalıştık. 1029 Avustralya Doları bizim Skrill hesabımıza gönderildi. Para Skrill hesabımıza geçer geçmez en düşük kurdan otomatik olarak Türk Lirasına çevrildi.  Biz parayı Türkiye’de bulunan banka hesabımıza transfer ettik. Bu kezde sistemde bulunan Türk Lirası otomatik olarak en yüksek kurdan Avro’ya çevrildi. Yani Skrill’den Türkiye’de bulunan banka hesabınıza Türk Lirası olarak para çekemiyorsunuz.

Aradan yaklaşık bir ay geçmesine rağmen para banka hesabına yatmadı. Banka ile görüştük, ancak bankadaki personel yardımcı olamadı. Araya adamlar koyarak bankanın en rütbeli kişisi şube müdürü ile görüştük. Şube müdürü Skrill şirketinden Swift mesajını istememizi ve böylece paranın takip edilebileceğini söyledi. Biz de Skrill’den Swift mesajını istedik. Swift mesajını bankaya verdiğimizde paranın normalde gelmiş olduğunu ancak Skrill’de ki hesap adı ile bankada ki hesap adının uyuşmaması dolayısıyla transferin gerçekleştirilemediğini ve Skrill’e geri gönderildiğini öğrendik. Bunun dışında Avro olan parayı Türk Lirası hesabına çekmeye çalışmıştık. Tabi biz Türk Lirasının tekrar Avro’ya dönüştürüleceğini bilmiyorduk. Gerçi banka personeli hesapların uyuşması halinde hemen bir Avro hesabının açılacağını ve para transferinin gerçekleştirileceğini söylemişti.

Yani, Skrill’den para çekme işlemlerinde Skrill hesap adı ile banka hesap adının aynı olması ve çekilecek paranın Avro hesabına çekilmesi gerekiyor.

Tam bir ay sonra para tekrar Skrill hesabına düştü. Bu kez Avro olarak gelen para yine en düşük kurdan Türk Lirasına çevrildi. Bu kez parayı doğru hesaba ve Avro hesabına istedik. Sistemde Türk Lirası olarak bulunan para bu kez yine en yüksek kurdan Avro’ya çevrildi. Para iki gün sonra banka hesabına geçti. Kur çevirilerinden, Skrill’in para gönderme ve aracı banka kesintilerinden dolayı kaybımız yaklaşık 500 TL oldu.

Skrill hesabı açarken para birimini Avro olarak seçmeniz yararınıza olacaktır. Böylece kur dönüşümlerinden çok az etkilenirsiniz. 

 

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
YORUM YAZ